Kuva

Malaga/Fuengirola

Matkailuaiheista keskustelua hamppuväen näkökulmasta, hamppu muissa maissa
Alueen säännöt
Matkailu
Matkailuosio on tarkoitettu hampuusien matkailukeskustelulle.
Täällä voit jakaa kokemuksia mm. kannabistilanteesta eri maissa ja matkavinkkejä.
Muistathan kuitenkin noudattaa Hamppuforumin sääntöjä!

Huom.! Tarkastathan ennen uuden ketjun tekoa, ettei kyseisestä kohteesta tai aiheesta ole jo olemassa ketjua!
soulhaze2
Viestit: 2
Liittynyt: 23.3.2018

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja soulhaze2 » 23.3.2018 22:51

Aurinkorannikolla pyörimässä, tarvitsen kontakteja yv:n kautta. :wink:

kynäniska
Viestit: 348
Liittynyt: 7.5.2015

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja kynäniska » 2.3.2019 12:28

Olikos ketään täällä suunnalla? Olis kiva päästä ns. valmiiseen pöytään.. yv:tä tulemaan, please.
Yks suunta ja se on eteenpäin

kynäniska
Viestit: 348
Liittynyt: 7.5.2015

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja kynäniska » 3.3.2019 5:58

kynäniska kirjoitti:Olikos ketään täällä suunnalla? Olis kiva päästä ns. valmiiseen pöytään.. yv:tä tulemaan, please.

Kaikki kunnossa. Unohtakaa koko juttu.
Yks suunta ja se on eteenpäin

ollipaka
Viestit: 1
Liittynyt: 18.3.2023

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja ollipaka » 18.3.2023 19:23

Termos! Oltais 9.5. tulossa Fuengirolaan viikoksi ja ettisin kontakteja pikkuhauskalle. Isoja satseja ei oo hakusessa, ihan noppafemma - kaks. Pistä yv:tä jos tiiät mistä sais! Kiitos paljon! :)

killeri
Viestit: 42
Liittynyt: 18.8.2010

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja killeri » 29.8.2023 23:29

10.9-17.9 mestoilla. Yv:tä tuleen. :pimp:

fin1000w
1 tähti
1 tähti
Viestit: 504
Liittynyt: 14.1.2004

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja fin1000w » 5.11.2023 17:45

Syksyllä kahdessa eri Fuengirolan hotellissa rannalla jokusen päivän. 3 tähden.
Kummassakin kun meni pöytään ruokailemaan kysyttiin saako olla muuta, itse eivät myyneet, mutta kauppias saapui hetken päästä huoneen ovelle.
Kaikkea tyypillistä löytyi, laaja valikoima bentsoja ja contti valmisteita sekä kukkaa tietysti, tosin hyvinkin surkean laatuista kasvihuoneessa kasvatettuja,siemeniä ja hometta sisältäen. Eikä mitään ihmeellisiä hasiksiakaan ole saatavilla, kuivaa marokkalaista huonosti tehtyä hasista.

Hobgob
1 tähti
1 tähti
Viestit: 2112
Liittynyt: 26.12.2007

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja Hobgob » 6.11.2023 2:09

^Ai..
Melko paska diileri sit...

Hobgob
1 tähti
1 tähti
Viestit: 2112
Liittynyt: 26.12.2007

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja Hobgob » 23.12.2023 2:42

Ketään Costalla jouluna?

Valdi
Viestit: 12
Liittynyt: 11.2.2019

Re: Malaga/Fuengirola

ViestiKirjoittaja Valdi » 12.3.2025 23:01

Kävin Fuengirolassa helmikuussa 2 viikon lomamatkalla. Sää pääosin suosi ja tuli ulkoiltua paljon. Alueella oli muutama klubi ja yhdessä asioin, missä ei ollut pääsymaksua ja ei myöskään mitään jäsenkorttia annettu. Paikka oli todella pieni, joten ei ihme, että eivät kehdanneet mitään maksua periä. Erilaisia lajikkeita oli iso valikoima kaupan. Ostin gramman verran Gelato #41 hybridilajiketta, jossa korkea THC-pitoisuus. Vastaavasti myös paljon CBD:tä, joka tasaa THC:n vaikutusta. Gramma (sain vaakan mukaan vähän yli) maksoi 15 euroa ja piti maksaa käteisellä. Samalla klubilla myytiin myös sieniä, mutta muutaman 10 gramman painoinen pussi olisi maksanut 80 euroa, joten en ostanut. Amsterdamista saa vastaavanlaisia pussukoita tai rasioita alle parilla kympillä. Kaupungissa on myös kivijalkaliikkeistä, jossa myydään kannabista, mutta se on sitten synteestistä HHC-laatua tai CBD:tä.

Jauhoin grinderillä pienen osan, kaadoin taitetulle paperiarkille ja siitä vapeen. Kuumensin 200 asteeseen ja imuttelin. Yleensä minuun ei vapella nautittu kannabis vaikuta kovin paljoa.

Myöhemmin söin alle 0,2 gramman määrän ja siitä tuli lähes huomaamaton trippi. Seuraavalla kerralla otin noin 0,3 g ja tästä seurasi jo vähän yli 3 tunnin kestoinen matka, jossa ei ollut kuitenkaan paljoa visuaaleja. Kolmannella kerralla kasvatin annoksen noin 0,4 g kukkaa ja tästä seurasi jo odotetusti syvä kokemus ruumiin lentämisen tunteena, hallusinaatiota ja välillä tuntui, että olisin vajonnut noin 15 cm sängyn sisälle, vaikka huoneessa oli kovapatjainen sänky (tyypillistä 3 tähden hotellille). Hyvin se päräytti, kun löytyi sopiva annoskoko. Sivuvaikutuksina tripeillä oli suun kuiviminen ja nopeutunut aineenvaihdunta. Kestoa viimeisellä matkalla oli yli 8 tuntia.


Palaa sivulle “Matkailu”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 3 vierailijaa